Homepage   Archiv aktualit   Archiv aktualit 2017

Zpět na výběr rokuKe stažení je občasník řádového kostela Panny Marie pod řetězem pro prosinec 2017.

25.11.2017 | Řád maltézských rytířůRozpis bohoslužeb v řádovém kostele Panny Marie pod řetězem na listopad 2017.

29.10.2017 | Řád maltézských rytířůRozpis bohoslužeb v řádovém kostele Panny Marie pod řetězem na říjen 2017.

01.10.2017 | Řád maltézských rytířůZprávy Malteser International:
Zemětřesení v Mexiku. Více informací zde.
(Budete přesměrováni na oficiální stránky Malteser International. Text je psán v anglickém jazyce.)

21.09.2017 | Malteser InternationalZprávy Malteser International:
Záplavy po hurikánu Harvey. Více informací zde.
(Budete přesměrováni na oficiální stránky Malteser International. Text je psán v anglickém jazyce.)

31.08.2017 | Malteser InternationalKe stažení je občasník řádového kostela Panny Marie pod řetězem pro září 2017.

25.8.2017 | Řád maltézských rytířůKe stažení je občasník řádového kostela Panny Marie pod řetězem pro červenec a srpen 2017.

23.6.2017 | Řád maltézských rytířůZprávy Malteser International:
Světový den uprchlíků - 20. červen 2017. Více informací zde.
(Budete přesměrováni na oficiální stránky Malteser International. Text je psán v anglickém jazyce.)

20.06.2017 | Malteser InternationalZprávy Malteser International:
Výzva k podpoře: Společně proti hladu. Více informací zde.
(Budete přesměrováni na oficiální stránky Malteser International. Text je psán v anglickém jazyce.)

04.06.2017 | Malteser InternationalKe stažení je občasník řádového kostela Panny Marie pod řetězem pro červen 2017.

28.05.2017 | Řád maltézských rytířů

Překlad promluvy místodržícího Fra Giacomo Dalla Torre del Tempio di Sanguinetto ke členům řádu

Vážení členové řádu,

je mi ctí oslovit Vás jako místodržící funkce velmistra Suverénního řádu Maltézských rytířů.

Je pro mne požehnáním, že jsem byl zvolen svrchovanou hlavou a náboženským představeným Maltézského řádu, instituce, která přes všechna náročná období své dlouhé historie nikdy nepřestala ctít katolickou víru a své základní poslání – pomáhat nemocným a potřebným.

Jsem hluboce a pevně odhodlán šířit duchovní rozměr našeho devítisetletého řádu. Jedním z mých hlavních úkolů bude práce na naší Ústavě. Již jsme zahájili konzultace týkající se institucionálních záležitostí.

V posledních dvou desetiletích, zejména za vlády posledních dvou velmistrů, se Maltézskému řádu nad očekávání dařilo a jsme za to našim představeným neskonale vděční.Růst však s sebou nese i mnohem větší odpovědnost. Proto je třeba některé z našich zásad a pravidel a s nimi související způsob vedení řádu přizpůsobit současným potřebám, úloze a rozměru řádu. Tyto reformy nijak neovlivní duch a ideály Maltézského řádu.

Rád bych využil této příležitosti a ujistil Vás o svém pevném odhodlání a naprosté oddanosti myšlence rozvoje nejdůležitějších činností, do nichž je řád zapojen prostřednictvím mnoha našich sdružení, pomocných a dobrovolnických sborů a velvyslanectví ve 120 zemích světa. Některé z nich se těžce potýkají s následky chudoby, násilí a přírodních katastrof.

Žijeme v době nepokojů a nejistot. Všude kolem nás narůstají krizové humanitární situace, způsobující vysídlení a stále větší počet uprchlíků. Množství lidí, kteří zoufale potřebují jídlo, lékařskou pomoc, sociální a duchovní podporu, se zvyšuje a je naší povinností jim pomoci.

S hlubokou vděčností děkuji členům řádu, dobrovolníkům, lékařům, sestrám a záchranářům. S neutuchajícím nasazením pracují po celém světě a při svém milosrdném poslání jsou dennodenně vystavování zkouškám. Prosím o přímluvu Panny Marie z Filermosu i o Vaše modlitby a Vaši věrnost, které mi pomohou plnit úkoly mi svěřené.

Nechť Bůh bdí nad Vámi a nad naším milovaným řádem.

Pro shlédnutí videa navštivte oficiální stránky řádu.
(Budete přesměrováni na oficiální stránky Maltézského řádu. Text je psán v anglickém jazyce, video je italsky.)

12.05.2017 - aktualizováno 15.05.2017 | Řád maltézských rytířůFra’ Giacomo Dalla Torre byl v sobotu 29. dubna zvolen Velkou radou místodržícím velmistra řádu. Více informací zde. (Budete přesměrováni na oficiální stránky Maltézského řádu. Text je psán v anglickém jazyce.)

29.04.2017 | Řád maltézských rytířůRozpis bohoslužeb v řádovém kostele Panny Marie pod řetězem na květen 2017.

24.04.2017 | Řád maltézských rytířů

Dovolujeme si Vás upozornit na knihu autorů ThLic. Mgr. Michala Sklenáře, Ph.D. a Ing. Tomáše Urbana „Odznaky a heraldika maltézského řádu“, která právě vyšla v nakladatelství OFTIS. V češtině se jedná o první ucelenější příručku o řádových oděvech, odznacích a vyznamenáních. Knihu recenzoval člen řádu PhDr. Milan Buben, Ph.D. a během několika dní ji bude možné zakoupit v síti Kosmas za 149 Kč (samozřejmě též přímo v nakladatelství Oftis v Ústí nad Orlicí). K zapůjčení bude v Národní knihovně, všech vědeckých knihovnách ČR a dvou knihovnách Univerzity Karlovy.

18.04.2017 | Řád maltézských rytířůKe stažení je občasník řádového kostela Panny Marie pod řetězem pro duben 2017.

26.03.2017 | Řád maltézských rytířůVÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA MÍSTO ŘEDITELE ŠKOLY

Suverénní řád maltézských rytířů - České velkopřevorství, vyhlašuje konkurzní řízení na vedoucí pracovní místo ředitele/ky školské právnické osoby Gymnázium Suverénního řádu maltézských rytířů ve Skutči. Více informací zde.

7.3.2017 | Řád maltézských rytířůKe stažení je občasník řádového kostela Panny Marie pod řetězem pro březen 2017.

24.02.2017 | Řád maltézských rytířůZprávy Malteser International:
Afrika: Hlad ohrožuje 1,4 milionu dětí. Více informací zde.
(Budete přesměrováni na oficiální stránky Malteser International. Text je psán v anglickém jazyce.)

22.2.2017 | Malteser International

Vyjádření Svrchované rady

The Sovereign Council, the government of the Sovereign Order of Malta, met this afternoon (28 January) in the Magistral Palace in Rome. On the agenda was the resignation from Office of Grand Master presented by Fra’ Matthew Festing, in accordance with article 16 of the Constitution of the Order of Malta. The Sovereign Council accepted his resignation from office. Conforming to the Constitution, the Pope has been notified of the resignation of Fra’ Matthew Festing, which will be communicated to the 106 Heads of State with whom the Order has diplomatic relations. In accordance with Article 17 of the Constitution, the Grand Commander, Fra’ Ludwig Hoffmann von Rumerstein, has assumed the office of Lieutenant ad interim and will remain the Order of Malta’s head until the election of the successor of the Grand Master. The Sovereign Council thanked Fra’ Matthew Festing for his great commitment during his nine years in office.

Subsequently, the Sovereign Council presided over by the Lieutenant ad interim annulled the decrees establishing the disciplinary procedures against Albrecht Boeselager and the suspension of his membership in the Order. Albrecht Boeselager resumes his office as Grand Chancellor immediately.

In a letter sent yesterday, 27 January 2017, to Fra’ Ludwig Hoffman von Rumerstein and the members of the Sovereign Council, Pope Francis reaffirmed the special relationship between the Sovereign Order of Malta and the Apostolic See. The Pope affirmed that the Lieutenant ad interim assumes responsibility over the Order’s government, in particular regarding relationships with other States. Pope Francis noted precisely that his Special Delegate will be operating on „the spiritual renewal of the Order, specifically of its professed members.” The Sovereign Order of Malta ensures its full collaboration with the Special Delegate whom the Holy Father intends to appoint.

The Sovereign Order of Malta is most grateful to Pope Francis and the Cardinal Secretary of State Pietro Parolin for their interest in and care for the Order. The Order appreciates that the Holy Father’s decisions were all carefully taken with regard to and respect for the Order, with a determination to strengthen its sovereignty.

The Lieutenant ad interim together with the Sovereign Council will soon convoke the Council Complete of State for the election of the successor of the Grand Master, according to Art. 23 of the Constitution.

(Český překlad bude brzy doplněn.)

30.1.2017 | Řád maltézských rytířůKe stažení je občasník řádového kostela Panny Marie pod řetězem pro únor 2017.

27.1.2017 | Řád maltézských rytířůÚřad velmistra Suverénního řádu maltézských rytířů oznamuje, že velmistr Fra Matthew Festing svolal mimořádné zasedání Svrchované rady na 28. ledna 2017 z důvodu svého odstoupení z úřadu velmistra v souladu s článkem 16 Ústavy Suverénního řádu maltézských rytířů.

25.1.2017 | Řád maltézských rytířůKe stažení je občasník řádového kostela Panny Marie pod řetězem pro leden 2017.

12.1.2017 | Řád maltézských rytířů

Zpět na začátek

Zpět na výběr roku

Homepage | Kontakty | Mapa Stránek